Jaki szampon do delikatnych włosów wybrać?

• Artykuł reklamowy •

Cienkie i delikatne włosy nie są najłatwiejsze do stylizacji. Ich posiadaczki mogą wspomóc się preparatami, które nie tylko wzmocnią cebulki włosa, chroniąc je przed wypadaniem, ale również nadadzą fryzurze pożądanej objętości i ładnego efektu. Jakie produkty warto kupić, mając delikatne i cienkie włosy?

blue sky

Co szkodzi delikatnym włosom?

Ogólnie rzecz biorąc, farbowanie może dobrze działać na cienkie włosy, ale każdorazowo nie powinno się zmieniać koloru za pomocą farb z amoniakiem - powoduje to, że włosy stają się kruche, a następnie pękają. Barwienie powinno być wykonane bardzo ostrożnie, a następnie retuszowane u nasady, bez ponownego farbowania tych samych włosów, aby zapobiec nadmiernemu ich obciążeniu. Po wielokrotnym farbowaniu warto stosować kremy Renee Blanche, aby odzyskać ich mocniejszą strukturę. Szczególnym zagrożeniem dla naszych włosów może być stosowanie prostownicy. Cienkie włosy maja zazwyczaj przy tym tendencje do przesuszania się, a w efekcie do łamania się. Najlepiej zaniechać jej stosowania. Jeśli jest to konieczne to warto stosować kosmetyki termoaktywne, które ograniczą niszczący efekt. Dla odświeżenia suchych włosów przydadzą się produkty takie jak spray do włosów Rene Blanche. Podczas suszenia za pomocą suszarki powinniśmy ograniczyć jej temperaturę i odległość, z jakiej jej używamy. Aby ograniczyć czas suszenia, można najpierw na chwilę lekko okręcić głowę za pomocą ręcznika.

Szampony wzmacniające i nawilżające do cienkich włosów

Ludzie często zastanawiają się, czy szampony i odżywki do cienkich włosów tylko tymczasowo nadają im objętości. W pewnym stopniu nawilżenie przyczynia się do tego, że włosy stają się grubsze, ale chodzi o też stymulację , która sprawiają, że włosy rosną naturalnie mocniejsze. Ponieważ włosy rosną od wewnątrz, pamiętajmy, że środki którymi je pielęgnujemy powinny oddziaływać też na skórę głowy. Warto stosować produkty takie jak szampony Renee Blanche dla uzyskania efektu objętości połączonego z dogłębnym wzmocnieniem.

Produkty do stylizacji i pielęgnacji cienkich włosów

Do odżywiania i nawilżania włosów świetnie nadają się maski Renee Blanche. Osoby, które chcą zadbać o włosy farbowane i przedłużyć piękny kolor, powinny sięgnąć po maskę chroniącą kolor powyższego producenta. Nieco inne przeznaczenie mają maski, których celem jest utrwalenie fryzury. Krem pozwala ułożyć włosy tak, aby sprawiały wrażenie gęstszych niż są w rzeczywistości. Ma również działanie chroniące przed gorącym powietrzem z suszarki.

comments powered by Disqus